NEPRERUŠENO! Všetky objednávky okamžite expedujeme!

Produkty z oficiálnej
distribúcie

HOTLINE 8 - 18 hod.
0948 325 037

Nielen káva robí kávu

O tom, že najdôležitejšou zložkou kávy sú správne zvolené kávové zrná, nie je pochýb, ale za dobrou kávou stojí i správny spôsob pomletia, zvolený spôsob prípravy alebo bezpochyby tiež VODA.

VODA, ako jedna zo základných podmienok pre život, je našou neoddeliteľnou súčasťou, ale jej kvalita a chuť sa líšia. Značný vplyv na to má predovšetkým jej tvrdosť. Voda s vysokou tvrdosťou obsahuje väčšie množstvo minerálov, a tie nielen menia chuť, ale zároveň majú schopnosť usadzovať sa. Aby bolo docielené optimálne nastavenie, kávovary NIVONA disponujú testovacím papierovým indikátorom na určenie pH, ktoré od vás kávovar žiada pri prvom nastavení.

Pre ďalšiu optimalizáciu vody odporúčame používať ku kávovarom tiež filtre (Filter CLARIS NIVONA NIRF 700), ktoré účinne odstraňujú z vody vodný kameň, rovnako aj ďalšie nežiadúce látky ako sú ťažké kovy alebo chlór. Ich použitím nielen zlepšujete výslednú kvalitu vody určenú na prípravu kávy, ale zároveň i predlžujete životnosť kávovaru.

Pre optimálnu kvalitu vody a ochranu vášho kávovaru NIVONA odporúčame používať originálne prípravky na starostlivosť a údržbu.